Blog

Jaki kompostownik polecacie

Prowadząc ogród o charakterze ekologicznym, prędzej czy później musimy zainteresować się zakupem odpowiedniego kompostownika. Jego zadanie polega na utylizacji resztek organicznych i pomocy w tworzeniu wartościowego nawozu, takiego, który będzie bezpieczny dla ogrodowych roślin. Na ogrodniczym rynku dostępnych jest wiele modeli zbiorników kompostowych. Różnią się one między sobą wielkością, sposobem wykonania, różnego rodzaju usprawnieniami i oczywiście ceną.

Dzięki użytkowaniu kompostowników można ograniczyć stosowanie chemicznych środków w charakterze nawozu w ogrodzie. Rośliny otrzymują stosowną ilość składników pokarmowych, kompostownik wspomaga ich rozwój, poprawia nawodnienie i ruch wody oraz powietrza w glebie. Razem z przefermentowanym obornikiem stanowią jeden z najefektywniejszych nawozów ekologicznych. A ponadto produkcja kompostownika jest właściwie darmowa.

Kompostowniki, nawet te przystosowane do dużych ogrodów nigdy nie zajmują dużo miejsca i można ustawić je właściwie w każdym punkcie ogrodu. Jedynym ograniczeniem jest nieprzyjemny zapach rozkładu i on właśnie określa lokalizację kompostownika. Znane są sposoby minimalizowania nieprzyjemnego zapachu, chociaż całkowite wyeliminowanie go jest niemożliwe.

Jaki kompostownik wybrać

Ekobat TERMO-700

Wysokość [cm]: 120
Szerokość [cm]: 94
Głębokość [cm]: 94
Pojemność: 720 l
kolor: zielony lub czarny
Waga brutto 19,2 kg
cena: 319 zł

Ekobat TERMO-700To kompostownik przeznaczony do dużych ogrodów , z dużą ilością materiału do kompostowania. Jest to jeden z największym modeli zamkniętych, dostępnych na naszym rynku. Wykonany jest z całkowicie proekologicznego materiału, recyklowanego plastiku. Łatwy w montażu, odporny na każdą pogodę i trwały. Ścianki o grubości 5 mm, wyposażony w klapę z zaworem do regulacji powietrza. Łatwo wrzuca się do niego trawę i inne składniki, a duże wieko umożliwia komfortowy załadunek od góry.

Prosperplast Compogreen IKSM-800C

Szerokość: 1350 mm
Długość: 719 mm
Wysokość: 826 mm
Pojemność: 800 l
cena 169 zł

Prosperplast Compogreen IKSM-800CTo kompostownik segmentowy, zbudowany z dwóch modułów, każdy z nich o pojemności 400 litrów. Charakteryzuje się zwiększoną wydajnością. Każdy z modułów posiada niezależne zamknięcie. Gotowy kompost pobiera się z otworu rewizyjnego zamkniętego zasuwaną klapą.Ścianki kompostownika posiadają otwory konieczne do przepływu powietrza i dostęp do wody. Materiał ,z którego jest wykonany, tworzywo sztuczne,  jest całkowicie odporny na zmiany atmosferyczne.

Ekobat Thermolight 400 Plus

Wysokość: 83 cm
Szerokość:  72 cm
Głębokość:  72 cm
Pojemność: 400 l
cena:86 zł

Ekobat Thermolight 400 PlusKompostownik o estetycznej bryle, nadaje się do ogrodów o średniej wielkości. Posiada niewielką podstawę i nierdzewne, metalowe trzpienie.Wykonany z polipropylenu, zamykany o łatwym montażu.

Kompostownik modułowy IKSM1600C 1600 l PROSPERPLAST

Waga: 20 kg
Wysokość: 826 cm
Szerokość: 2610 cm
Długość: 719 cm
kolor: czarny
cena: 299 zł

Kompostownik modułowy IKSM1600C 1600 l PROSPERPLASTKompostownik 4. modułowy o pojemności 1600 litrów. O zamkniętej konstrukcji, ograniczającej dostęp do niego zwierzętom. Charakteryzuje się swobodnym dostępem do kompostu dzięki dolnemu otworowi rewizyjnemu z zasuwaną klapką. Konstrukcja ścianek jest ażurowa z wolnym dostępem powietrza. Kompostownik jest odporny na warunki atmosferyczne, trwały i wytrzymały, o łatwym i prostym montażu.

Kompostownik 650 l GEOLIA

Pojemność: 650 litrów
Wysokość: 107 cm
Szerokość:87 cm
Długość: 87 cm
Waga:8,8 kg
Materiał: tworzywo sztuczne 
Cena: 189 zł.

Kompostownik 650 l GEOLIAWykonany z tworzywa sztucznego z recyklingu. Kompostownik jest odporny na warunki atmosferyczne, łatwy w montażu, trwały i solidny.

Który kompostownik wybrać

Kompostowniki są stosunkowo niedrogie, szczególnie w porównaniu z innymi akcesoriami ogrodniczymi. Fundusze wydatkowane na zakup kompostownika zwracają się w dłuższym okresie czasu, gdyż nie musimy kupować nawozów organicznych ani nawozów naturalnych. Wszystko co potrzebujemy dostarcza nam kompostownik. Ceny kompostowników wytwarzanych z tworzywa sztucznego czy z drewna są do siebie podobne i oscylują w granicach do 300 zł.

Related Posts

You may like these post too

Jaką pompę do nawadniania ogrodu do 1000 zł kupić

Ranking. Dmuchawy i odkurzacze do liści

Dodaj komentarz

it's easy to post a comment